ART / Oil paintings / Oil painting 15821004
nr 1582 1004
Axel Gillis Hafström
(1841-1909), Sverige
Axel Gillis Hafström (1841-1909), Sweden. Signed, dated 1907, Munkfors sågverk vid Klarälven, lintel. "Ur våra skogars djup vi timmer få. Må dock till skövling aldrig det få gå. " Olja på pannå, 45x92 cm, outer dimensions including frame: 60x107 cm,
OIL PAINTING, Signerad, daterad 1907, Munkfors sågverk vid Klarälven, Dörröverstycke. "Ur våra skogars djup vi timmer få. Må dock till skövling aldrig det få gå. " Olja på pannå, 45x92 cm, yttermått inklusive ram: 60x107 cm
Axel Gillis Hafström, Swedish painter, born 1841, dead 1909.
5000
SEK 4800
Monday November 27 2023
at 18:25:57
4.000 kr
4.200 kr
4.600 kr
4.600 kr
4.600 kr (Robot)
- Klassiska
Nov 27
Klassiska
Read more about Klassiska
Axel Gillis Hafström
Read more about Axel Gillis Hafström